Leczenie skojarzone

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest specjalistycznym, wieloprofilowym szpitalem, jedną z najszybciej rozwijających się placówek w regionie pracującą na rzecz nowoczesnej medycyny. Organizuje również sympozja i konferencje tematyczne.
Misja WSzZ: Jesteśmy otwarci na rozwiązywanie problemów zdrowotnych Twoich i Twojej rodziny.
Szpital świadczy usługi w zakresie: opieki stacjonarnej, ambulatoryjnej, opieki doraźnej, ratownictwa medycznego i transportu sanitarnego, diagnostyki i rehabilitacji.


Film Telewizji Mazury o leczeniu skojarzonym, pt. "Strzeżonego, pan Bóg strzeże"


W ramach struktur organizacyjnych funkcjonują 24 oddziały.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu służy mieszkańcom Elbląga i regionu już od 25 lat. W roku 2013 obchodzi jubileusz. Posiada wdrożony Proces Akredytacji (certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia już od 10 lat) oraz Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością (ISO) co zapewnia bezpieczeństwo podczas przebiegu leczenia. Szpital na trwałe wpisał się w obszar najwyższej jakości usług zdrowotnych polskiego systemu ochrony zdrowia.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu wspólnie z Centrum Radioterapii i Usprawniania tworzą kompleksowy ośrodek onkologiczny. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu posiada:

  • Oddział Kliniczny z Dziennym Oddziałem Chemioterapii;
  • Oddział Chirurgii Onkologicznej.

Na oddziale Onkologii Klinicznej leczone są i diagnozowane choroby nowotworowe w szerokim zakresie, zgodnie ze standardami onkologicznymi zalecanymi przez Centrum Onkologii w Warszawie. Podawane są tam wielolekowe schematy chemioterapii przy użyciu nowoczesnego sprzętu bezpiecznego dla personelu i pacjentów. Monitorowana jest skuteczność leczenia onkologicznego.

W Oddziale Onkologii Klinicznej prowadzi się diagnostykę chorób nowotworowych na bazie pracowni radiologicznej i histopatologicznej. Wykonuje się biopsje pod kontrolą TK, USG, ustala właściwe i skuteczne metody leczenia bólu nowotworowego.

W dziedzinie chirurgii onkologicznej, jako jedyny Oddział Chirurgii Onkologicznej w województwie wykonuje radykalne zabiegi raka trzustki oraz specjalizuje się w skomplikowanych operacjach guzowych pierwotnych i przerzutowych wątroby.
Dużym osiągnięciem jest stosowana od kilku lat małoinwazyjna metoda leczenia nowotworów – chirurgia laparoskopowa.

www.szpital.elblag.pl

Kontakt

ul. Królewiecka 146, 82-300 Elbląg
Rejestracja tel. 055 235 89 00
tel. 055 235 89 01, fax 55 235 89 02
Poniedziałek - Piątek godz. 8.00 - 18.30

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/