O Ośrodku radioterapii

Na Ośrodek Radioterapii składa się Zakład Radioterapii oraz Oddział Radioterapii.
W Zakładzie Radioterapii znajdują się trzy nowoczesne pracownie akceleratorów służące do naświetlań, gabinety lekarskie, modelarnia, pracownia tomografii, pomieszczenie planowania leczenia oraz poczekalnia dla pacjentów. Zaawansowane systemy informatyczne oraz profesjonalna kadra pozwalają na bezpieczne leczenie nowotworów za pomocą radioterapii. Nad przygotowaniem planów leczenia, prawidłową pracą urządzeń i bezpieczeństwem pacjentów czuwa doświadczony zespół lekarzy i fizyków medycznych.


Dla pacjentów, których stan zdrowia lub miejsce zamieszkania nie pozwalają na codzienne dojazdy do ośrodka, przygotowaliśmy 50-cio łóżkowy oddział, na którym znajdują się pokoje trzyosobowe. Każdy z nich posiada łazienkę, chłodziarkę oraz telewizor, z którego można bezpłatnie korzystać. W pokojach pacjenta zainstalowany został system przywołujący pielęgniarkę oraz lekarza. Do dyspozycji pacjentów oraz ich gości przygotowaliśmy również pokój gościnny, w którym można spokojnie usiąść, wypić ciepły lub zimny napój, pooglądać telewizję lub też przeczytać gazetę.

Ośrodek wyposażony jest w system klimatyzacji i wentylacji. Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego, w trosce o naszych pacjentów, nad bezpieczeństwem czuwa ochrona oraz całodobowy monitoring. Na naszym Oddziale zadbaliśmy o przytulny wystrój i miłą obsługę.

Podczas oczekiwania na wizytę lekarską lub na naświetlanie każdy pacjent może skorzystać z poczekalni, która wyposażona jest w wygodne sofy, jak również poczęstować się kawą, herbatą oraz ciepłą lub zimną wodą. W poczekalni dostępny jest także automat ze słodkimi i słonymi przekąskami oraz napojami. Czas oczekiwania na wizytę umilą naszym pacjentom również ogólnodostępne telewizory.
Dla naszych pacjentów udostępniliśmy sieć Wi-Fi, dzięki której korzystanie z Internetu na własnym komputerze, lub w komórce nie stanowi problemu.

Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu znajduje się również Pracownia Rezonansu Magnetycznego, która wchodzi w skład Grupy NU–MED. Pracownia oferuje badania finansowane przez NFZ, oraz pełne spektrum badań płatnych, których czas realizacji nie przekracza kilku dni. Dzięki modernizacji pracowni znacznie zwiększyła się jakość diagnostyki – jak również rozszerzony został zakres wykonywanych badań.

Kontakt

ul. Królewiecka 146, 82-300 Elbląg
Rejestracja tel. 055 235 89 00
tel. 055 235 89 01, fax 55 235 89 02
Poniedziałek - Piątek godz. 8.00 - 18.30

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/