59. ASTRO w San Diego

data dodania: 23 października 2017, 9:20 odsłon: 142

Dyrektor medyczny Centrum Radioterapii, dr Andrzej Badzio uczestniczył w konferencji ASTRO, zorganizowanej przez Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Radiologicznej.

ASTRO odbyło się po raz 59. W tym roku w San Diego w Kalifornii. Uczestniczyło w nim kilkanaście tysięcy lekarzy onkologów, radioterapeutów, radiologów, biologów, fizyków medycznych, terapeutów, pielęgniarek onkologicznych z całego świata.

- Postępy w rozwoju radioterapii są bardzo duże – mówi dr Andrzej Badzio. – Radioterapia staje się bardziej złożona. Konieczne więc jest nieustanne kształcenie się, obecność na konferencjach, gdzie prezentowane są najnowsze doniesienia naukowe, gdzie my – lekarze – możemy zapoznać się z wynikami najnowszych badań, ale też wymienić doświadczeniami z naukowcami z innych krajów. To oczywiście przekłada się później na poprawę standardów radioterapii i lepsze wyniki leczenia pacjentów. W programie tegorocznego ASTRO najbardziej zainteresowało mnie badanie Pacific w którym porównano samodzielną radioterapię w zaawansowanym raku płuca z napromienianiem uzupełnionym doustnym lekiem modyfikującym odpowiedź immunologiczną organizmu (Durvolumabem). Wyniki badania nie są jeszcze kompletne, jednak wskazują na istotną poprawę rokowania u pacjentów leczonych z udziałem nowego leku. Badania jest tym bardziej ciekawe, że jest kolejnym doniesieniem wskazującym na korzystny efekt kojarzenia leków immunologicznych i radioterapii.

Rak jest główną przyczyną śmierci na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że z powodu nowotworów do 2030 roku umrze ponad 11 milionów ludzi. Amerykańskie Towarzystwo Raka z kolei informuje, że w 2017 r. na świecie rozpoznano ponad półtora miliona nowych przypadków raka. Prawie dwie trzecie pacjentów otrzyma radioterapię podczas choroby - większość z zamiarem leczenia raka.

Kontakt

ul. Królewiecka 146, 82-300 Elbląg
Rejestracja tel. 055 235 89 00
tel. 055 235 89 01, fax 55 235 89 02
Poniedziałek - Piątek godz. 8.00 - 18.30

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/